8.märts  Saue Kontserdisaal kell 18.30

Kontsert "Paulsiga kevadesse"

Esinejad: Sofia Rubina-Hunter  - vokaal Toivo Unt -  bass Artis Boriss   -  klaver Tiit Joamets  -  vibrafon Petteri Hasa  -  trummid

Kava koosneb legendaarse maestro Raimonds Paulsi uuemast loomingust tema CD/LP plaadilt "Walk Around Riga"/ "Pastaiga pa Rigu", ( Raimonds Pauls-piano, Toivo Unt-bass, Maris Briezkalns-drums)

Plaat on salvestatud Riia Raadios ja ilmus 2021.a. maestro 85-ndaks juubelisünnipäevaks. Suurem osa lugudele on kirjutanud USA poeet George Pogoda laulutekstid, spetsiaalselt esitamiseks Sofia Rubina- Hunter poolt. Kavas on ka jazz-standardid, mis sobituvad Maestro loominguga.

Inga Tislar, Mairo Marjamaa tutvustus

Kavas on tulemas originaalmuusikat, aga ka armastatud hitte eri kümnenditest, mis duole eriti korda lähevad. Inga Tislar on eesti lauljatar, kes on lõpetanud Georg Otsa nimelise muusikakooli rütmimuusika laulu eriala. Ta on osalenud mitmeid kordi konkursil Eesti Laul, aga ka üles astunud mitmetes teistes suurtes tele- ja raadioprojektides. Inga on ühtlasi olnud ka raadiohääl ning saatejuht

Susanna Aleksandra

“A perfect combination of very womanly emotions and girlish charms. Jackpot” – Cassandra Wilson, Grammy winner Eesti laulja ja helilooja Susanna Aleksandra ja Steinway artisti, pianist Joonas Haavisto (FIN) kvartett toob kokku eesti ja soome džässmuusika ladviku. Džäss-, pop- ja folkmuusikast inspireeritud loomingu seob ühtse kaare alla fantastiline ansamblimäng, improvisatsioonile antud ruum ja ansambli liikmete stilistilised valikud. Lauljana keskendub Susanna Aleksandra lugude jutustamisele. Tema ühel või teisel moel isiklikku kasvu peegeldavad tekstid kõnelevad ausalt erinevaist eluhetkedest. 2020. aasta märtsis avaldas kvartett albumi Jaapanis (Blue Gleam) ning 2021. aasta jaanuaris Soomes (Eclipse Music). Album on saanud laialdaselt positiivset vastukaja üle maailma. Euroopa suurim džässiajakiri Jazzwise tõi albumi välja 2021 aasta parimate seas. Susanna Aleksandra on džässimaailmas tõusev nimi. Eestis muusikute perre sündinud rahvusvahelise karjääriga lauljatar on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli, Sibeliuse Akadeemia džässmuusika bakalaureuseõppe ning jätkab õpinguid Sibeliuse Akadeemia ja USC Thornton School of Music (Los Angeles) magistrantuuris. Tema erialaõpetajate hulka kuuluvad nimekad muusikud nagu professor Jukkis Uotila, doktor Aija Puurtinen ja kahekordne Grammy nominent Sara Gazarek.

„ Klassikast jazzini“

10. veebruaril kell 18. 30 Ääsmäe Kuultuurikeskuses

Esinevad Mai Rosenroth-Unt (viiul), Tiit Joamets (vibrafon),

Toivo Unt (bass)

Kavas heliloojate Massenet, Bach-Gounod, Verdi, Lehari, Pärdi, Kikoski, Shorteri, Gershwini, Ehala, Pulauskase, Paulsi klassika- ja jazzmuusika töötlused.

Esinejate tutvustus:

Mai Rosenroth-Unt on hinnatud Eesti viiulimängija. Ta lõpetanud EMTA magistratuuri ja Peterburi Konservatooriumi aspirantuur-stažuuri. Ta on esinenud solistina, mänginud Tallinna Kammerorkestris, EMTA sümfooniaorkestriga (dir. Andres Mustonen), erinevates kammeransamblites ja osalenud paljudes projektides. Hetkel töötab ta Rahvusooper Estonia orkestri viiulimängijana. Tiit Joamets on Tartust pärit löökpillimängija. Ta on lõpetanud löökpillide erialal Flaami Kuningliku Konservatooriumi (bakalaureus), EMTA (magister, cum laude) ja G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli rütmimuusika vibrafoni erialal. Jaomets on osalenud erinevates klassikalistes kui ka jazzmuusika ansamblites ja projektides. Töötab Rahvusooper Estonia orkestri löökpillimängijana ja löökpillide eriala pedagoogina Tallinna Muusikakeskkoolis. Toivo Unt on tunnustatud Eesti bassimängija, ansamblijuht ja arranžeerija. Unt on esinenud paljudel rahvusvahelistel jazzmuusika festivalidel, osalenud erinevates ansamblites ja projektides. Hetkel töötab Saue Muusikakooli ja G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli rütmimuusika osakonna õppejõuna ning Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri kontrabassimängijana. Unti on alati köitnud klassika ja jazzmuusika ühendamine, mida kinnitavad salvestused: CD „Paintings“ (2007, Vjatsheslav Novikov, Brian Melvin, Toivo Unt), CD „Crossroads“ Pauls trio ja Liepaja Sümfooniaorkester, CD „Bach & Pauls“, CD „Centenary“ Baltic Jazz Trio (Pulauskas, Unt, Briezkalns,  „Ooperjazz“ ja Jazzballett „Klubi“ RO Estonias).

K. Tipp, L. Valiulina, D. Kareva kava tutvustus

1. veebruaril kell 18.30 ja 5. veebruaril kell 16 toome Saue Kontserdisaalis, Riisipere Kultuurimajas kuulajateni noorte andekate interpreetide duo Karl Tipp (saksofon), Lea Valiulina (klaver) kontsertkava „Värvilised maastikud“. Muusikud viivad kuulajaid helirännakule sügisest suvesse. Muusika vahele loeb oma loomingut luuletaja Doris Kareva.